Kompleksowa obsługa i szkolenia BHP dla Twojej firmy
Powrót do normalności – koniec epidemii
Profesjonalne szkolenia BHP w formie e-learningu

Informacje

Poszukujemy osoby na stanowisku Inspektor ds. BHP

Praca stacjonarnie w biurze oraz w różnych lokalizacjach obsługiwanych firm.

Nadchodzi długo oczekiwana zmiana przepisów dotycząca COVID-19, wracamy do normalności

Informujemy, że Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego zostało podpisane. W związku z tym w dniu 01.07.2023 roku odwołany zostaje stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce.

Uwaga! Zmiana zasad przeprowadzania szkoleń wstępnych i okresowych – aktualizacja

Zgodnie ze stanowiskiem Głównego Inspektora Pracy z dnia 20 kwietnia 2020 r. w zakresie utraty mocy Stanowiska GIP z dnia 1 kwietnia 2020 roku oraz wejścia w życie przepisów dotyczących profilaktycznych badań lekarskich pracowników i przeprowadzania szkoleń w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Uwaga! Zmiana zasad przeprowadzania badań wstępnych, okresowych i kontrolnych

Dopuszczenie możliwości zawieszenia obowiązku przeprowadzania okresowych badań lekarskich i badań psychologicznych pracowników do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego koronawirusem SARS-CoV-2 albo stanu epidemii.

Obowiązki pracodawcy w czasie epidemii

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz według §9 ust. 9 pkt. 3 zakłady pracy są obowiązane wprowadzić odpowiednie środki bezpieczeństwa.